Jesteś tutaj: hmbudowa.pl > Domowe porady > Jak usunąć plamy z rdzy?

Jak usunąć plamy z rdzy?

Nierzadko zdarza się nam coś poplamić. Jak usunąć plamy z rdzy? Czasem to tylko niepozorna plama, którą łatwo usunąć za pomocą proszku do prania czy jakiegoś płynu, jednak innym razem może nam się zdarzyć zabrudzić coś czerwonym winem czy np. rdzą. Są to plamy, które nie tylko są uciążliwe w usuwaniu, ale przede wszystkim wymagają użycia detergentów, które w sposób nieodwracalny mogą uszkodzić nasze meble, nasze dywany, a nawet nasze ubrania. Dlatego dobrze jest radzić sobie z takimi plamami za pomocą domowych sposobów, których jest naprawdę sporo. Jak w takim razie uporać się z plamami z rdzy? Istnieje kilka sposobów na to.
Jeśli mamy do czynienia z plamą np. na spodniach to na początku dobrze jest plamę namoczyć w ciepłej wodzie. Następnie, za pomocą odpowiedniej ściereczki należy wetrzeć dokładnie w tę plamę proszek do pieczenia. Jak usunąć plamy z rdzy? Następnie wystarczy spodnie uprać i wysuszyć. Po takim zabiegu powinny wyglądać jak nowe.
Innym sposobem na takie uciążliwe plamy jest wykorzystanie soku z cytryny. Dobrze jest taką plamę skropić, bądź nawet nasączyć sokiem z cytryny, a następnie zostawić na słońcu na jakiś czas. Po takim wstępie należy plamę spłukać wodą, ale trzeba uważać na to, aby materiał, który poddajemy takim operacjom był neutralnie nastawiony na sok z cytryny czy tez kwasek cytrynowy. Często bowiem się zdarza, że niektóre tkaniny w ogóle nie tolerują takiego soku. Aby wzmocnić działanie soku należy posypać plamę dokładnie solą tuż przed wypłukaniem.
Oczywiście sposobów można by było znaleźć jeszcze kilka. Jak usunąć plamy z rdzy? Te należą jednak to tych bardziej sprawdzonych i skutecznych dlatego warto im poświęcić nieco uwagi jeśli zdarzy nam się poplamić coś rdzą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.