Jesteś tutaj: hmbudowa.pl > Domowe porady > Jak zabezpieczyć dom przed komarami?

Jak zabezpieczyć dom przed komarami?

Komary w lecie to prawdziwa katorga dla każdego. Jak zabezpieczyć dom przed komarami? Nie dość, że powodują bolesne i swędzące ugryzienia, to jeszcze uwielbiają z rana budzić domowników swoim brzęczeniem za uszami. Dlatego każdy szuka idealnego sposoby na pozbycie się tych wyjątkowo irytujących owadów. Oczywiście rad na to można znaleźć naprawdę sporo, jednak nie każda z nich będzie tak samo skuteczna. Warto więc – zamiast sprawdzać wszystkie możliwe sposoby – przeanalizować, który sposób może dla nas okazać się najlepszy.

Jeśli nie chcemy być podatni na ugryzienia tych owadów, to powinniśmy używać szarego mydła. Mycie skóry za pomocą szarego mydła na pewno uczyni nas komaroodpornymi, bowiem składniki w nim zawarte odstraszają komary. Do tego jest to sposób bardzo tani i niezwykle łatwy. Do tego szare mydło jest hipoalergiczne, co z kolei nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, które wywołać mogą inne środki przeciwko komarom do stosowania na skórze.

Jeśli natomiast nie chcemy mieć komarów w domu to świetnym sposobem będzie olejek waniliowy. Jak zabezpieczyć dom przed komarami? Warto go rozpylić po całym mieszkaniu, aby w ten sposób nie mieć problemów z komarami. Dobrze jest po prostu posiadać w domu jakiś waniliowy zapach czy odświeżacz powietrza, bowiem zapach wanilii skutecznie odstrasza naszych małych krwiopijców. Dlatego też dobrze jest w coś takiego się zaopatrzyć.

Oprócz zapachu wanilii komary odstrasza zapach czosnku bądź cebuli. Jednak wiadomą rzeczą jest, że nie każdy chciałby aby w jego domu panował czosnkowo-cebulowy zaduch. Dlatego wybór wanilii jest jednak tym lepszym sposobem. Jak zabezpieczyć dom przed komarami? Do tego można posadzić sobie bazylię w doniczce, która również zawiera olejki eteryczne skutecznie odstraszające komary.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.