Jesteś tutaj: hmbudowa.pl > Domowe porady > Różne sposoby na czyszczenie mebli

Różne sposoby na czyszczenie mebli

Piękne i zadbane meble to wspaniała wizytówka każdego domu bądź mieszkania. Różne sposoby na czyszczenie mebli Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby nasze meble pięknie się prezentowały bez względu na to, ile właściwie już mają lat. Jednym z ważniejszych sposobów dbania o meble jest dbanie o ich czystość. Oczywiste bowiem jest to, że pięknie wyczyszczone meble świetnie się prezentują w każdym pomieszczeniu.

Jednak każda plama na meblach wymaga innego sposobu czyszczenia. Jeśli zdarzy nam się poplamić meble wodą to koniecznie musimy ją wysuszyć szmatką, po czym potrzeć dane miejsce gazą z mieszanki oleju spożywczego i wosku. Chociaż woda z pozoru wydaje się być mało groźna, to jednak może doprowadzić do niezbyt pięknych odbarwień na meblach.

Jeśli zdarzy nam się poplamić meble sokiem, kompotem czy alkoholem, to istnieje prosty sposób na ich pozbycie się, pewnie dlatego, że są to plamy, które najczęściej lądują na naszych meblach. Różne sposoby na czyszczenie mebli Wystarczy zaparzyć 2 łyżeczki kawy i w letnich fusach zamoczyć odpowiednią szmatkę po czym wyczyścić splamione miejsce.

Często się zdarza, że na naszych meblach robią się uciążliwe plamy przez postawienie gorącego naczynia. Aby pozbyć się plamy tego typu należy zmieszać ze sobą łyżkę soli kuchennej i 2 łyżki oliwy, albo oleju. Taką specyficzną papkę należy nałożyć na plamę i pozostawić na ok. 3 godziny. Potem należy papkę usunąć i wytrzeć miejsce do suchości.

Czasem może się zdarzyć, że nasze dziecko poplami meble atramentem. Należy działać wtedy bardzo szybko. Splamione miejsce dobrze jest wytrzeć gazą lub szmatką, po czym umyć szmatką zamoczoną w mleku. Różne sposoby na czyszczenie mebli Po takim zabiegu plamę przeciera się watą lub gazikiem nasączonym sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.