Jesteś tutaj: hmbudowa.pl > Domowe porady > Skuteczne sposoby na natrętne muchy

Skuteczne sposoby na natrętne muchy

Muchy to szkodniki bardzo sezonowe. Skuteczne sposoby na natrętne muchy Pojawiają się na wiosnę psując humor domownikom, a znikają późną jesienią. Dlatego każdy szuka idealnego sposoby na to, by się ich pozbyć w możliwie jak najszybszy sposób. Oczywiście istnieje kilka różnych, jednak tak samo skutecznych sposobów, które pomogą pozbyć się natrętnych much, spędzających nam z rana – i to w dosłownym tego słowa znaczeniu – sen z powiek. Jakie to właściwie sposoby?

Pierwszym sposobem jest pielęgnowanie roślin, które muchy odstraszą. Na pewno należy do nich paproć, która można sobie hodować na parapecie, lub lawenda, która również lubi nasłonecznione miejsca. Zamiast lawendy można również rozpylić przy parapetach i oknach olejek lawendowy, który również będzie skuteczny w odstraszaniu much.

Innym sposobem są różnego rodzaju lepy, siatki i lampy. Są to bardziej fizyczne sposoby radzenia sobie z muchami. Skuteczne sposoby na natrętne muchy Można oczywiście liczyć, że jakaś mucha chwyci się w lep, czy wpadnie w siatkę zastosowaną w oknie czy w drzwiach. Chociaż sposób jest dość skuteczny, to jednak dość uciążliwy i trzeba uważać z tym w jakich miejscach pojawiają się owe pułapki na muchy.

Trzeba jednak pamiętać, że największym wrogiem natrętnych much jest przede wszystkim czystość. Dlatego najlepszym sposobem na zapobieganiu wylęganiu się much jest zapobieganie tworzeniu się brudu, zostawiania resztek jedzenia czy zgniłych owoców. Muchy uwielbiają zapach fermentowanego jedzenia dlatego im tego więcej jest w naszym mieszkaniu, tym więcej będziemy mieć w nim much, które później bardzo trudno jest wyplenić. Skuteczne sposoby na natrętne muchy Dbajmy więc o czystość w naszym mieszkaniu czy domu, a na pewno nie będziemy musieli narzekać na uciążliwe muchy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.