Jesteś tutaj: hmbudowa.pl > Domowe porady > Sposób na czyszczenie błyskotek w domu

Sposób na czyszczenie błyskotek w domu

Nierzadko się zdarza, że nie wiemy w jaki sposób właściwie możemy dbać o czystość różnego rodzaju błyskotek czy dekoracji w domu. Sposób na czyszczenie błyskotek w domu Złoto, aby błyszczało musi być poddane specjalnym zabiegom, dlatego nie można go sobie czyścić ot, tak. Srebro podobnie, zaś miedź i brąz tracą swój blask i matowieją jeśli zastosujemy na nich niektóre substancje. Warto więc poznać tajniki czyszczenia biżuterii i dekoracji wykonanych z metali szlachetnych, aby wiedzieć co należy zrobić, a czego z kolei nie wolno.

Jeśli chodzi o biżuterię złotą, lub srebrną, to bardzo dobrze jest czyścić ją za pomocą pasty do zębów. To samo się tyczy różnego rodzaju złotych bądź srebrnych tac czy świeczników. Na ściereczkę należy nałożyć nieco pasty i dokładnie szorować nasze błyskotki. Dzięki składnikom zawartym w paście nasze złote i srebrne dekoracje będą pięknie się błyszczeć.

Świetnym sposobem na czyszczenie złotej biżuterii jest również sok z cebuli. Dzięki niemu różnego rodzaju wisiorki, pierścionki, złote obrączki czy bransoletki odzyskują piękny złoty połysk i wspaniały blask. Sposób na czyszczenie błyskotek w domu Po kilku godzinach takiej cebulowej kąpieli należy błyszczące rzeczy wyjąć i dokładnie wytrzeć ściereczką, wypolerować.

Biżuterię bądź złote czy srebrne ozdoby można również prać z bielizną w temperaturze 40 bądź 30 stopni. Wystarczy tylko odpowiednio je zabezpieczyć w jakiś materiał bądź zużyte rajstopy i efekt końcowy będzie na pewno zadowalający.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele różnego rodzaju sposobów, które pomogą nam w utrzymaniu świetnej formy naszych pięknych złotych czy srebrnych dekoracji w pomieszczeniach. Sposób na czyszczenie błyskotek w domu Te jednak są najlepiej sprawdzone i na pewno ich efekt będzie dla każdego zadowalający.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.