Jesteś tutaj: hmbudowa.pl > Domowe porady > Sposób na uciążliwe plamy z krwi

Sposób na uciążliwe plamy z krwi

Nierzadko zdarza nam się poplamić coś krwią. Sposób na uciążliwe plamy z krwi Są to z reguły plamy bardzo uciążliwe, bowiem ciężko się ich pozbyć. Jednak również i na taki rodzaj plam istnieje wiele różnego rodzaju sprawdzonych sposobów, które pomogą nam się z tym uporać i przywrócą czystość naszym tkaninom, dywanom czy tapicerkom na meblach.

Plamy z krwi czyści się w zależności od tego na jakim materiale udało nam się taką plamę utworzyć. Inaczej bowiem czyści się np. tkaniny białe, a inaczej kolorowe. Jedno jest jednak zawsze pewne. Nigdy, pod żadnym pozorem nie należy czyścić takich plam za pomocą ciepłej wody, bowiem to tylko spowoduje jej utrwalenie na materiale i w ten sposób plama stanie się jeszcze trudniejsza do usunięcia.

Jeśli chcemy się pozbyć plamy z krwi z białej tkaniny, to należy przede wszystkim przetrzeć ją tamponem, którego wcześniej nawilżymy mieszaniną wody i wody utlenionej o stężeniu nie większym jak 10 procent. Następnie należy obficie opłukać tkaninę wodą. Sposób na uciążliwe plamy z krwi Jeśli plama będzie uciążliwsza niż myśleliśmy i nie będzie chciała zejść po takim zabiegu, to należy pozostawić taką tkaninę na całą noc zamoczoną w zimnej wodzie z dodatkiem soli. Następnie należy uprać ją w pralce. Zaś jeśli danej tkaniny nie można prać, to należy rozpuścić tabletkę aspiryny lub polopiryny w odrobinie wody, a następnie nałożyć na plamę. Po nałożeniu substancję należy wysuszyć suszarką, po czym dokładnie wyszczotkować.

Kolorowe tkaniny należy traktować w podobny sposób, jednak należy uważać, aby nie doprowadzić do różnego rodzaju paskudnych odbarwień. Sposób na uciążliwe plamy z krwi Dlatego najlepszym sposobem jest usuwać plamę z krwi za pomocą tamponu nasączonego w wodzie i soli kuchennej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.