Jesteś tutaj: hmbudowa.pl > Domowe porady > Sposób na uciążliwe plamy

Sposób na uciążliwe plamy

Istnieje wiele różnego rodzaju plam, które bardzo trudno usunąć. Sposób na uciążliwe plamy Istnieją również takie, których usunięcie wymaga dość silnych detergentów i środków chemicznych, które z kolei przy usuwaniu plamy mogą nieco uszkodzić dany materiał, którzy czyściliśmy. Warto więc poznać kilka domowych sposobów na usuwanie uciążliwych plam z naszych ubrać, dywanów czy tapicerki meblowej.

Na pierwszy ogień idą plamy z wosku. Nie usuniemy ich żadnymi środkami, czy proszkami. Jednak tak naprawdę pozbycie się takich plam nie wymaga od nas zbyt wiele wysiłku. Należy przede wszystkim wykazać się w tym przypadku wyjątkową starannością i precyzją. Najpierw należy zeskrobać delikatnie wosk z danej powierzchni. Następnie bierzemy bawełnianą szmatkę i przez nią, używając żelazka usuwamy resztę woskowej plamy. Sposób na uciążliwe plamy Na koniec najlepiej jest dane miejsce przetrzeć wacikiem nasączonym spirytusem, chociaż trzeba pamiętać, że nie jest to wskazane przy niektórych rodzajach tkanin.

Kolejnym rodzajem uciążliwych plam są wszelkie plamy spowodowane przez tusz czy atrament. Nierzadko zdarza nam się coś przypadkiem rozlać, dlatego trzeba działać bardzo szybko. W zależności od tego, z jakim materiałem mamy do czynienia, takie plamy najlepiej usunąć za pośrednictwem miękkiej szmatki nawilżonej czystym alkoholem. Takim narzędziem pocieramy naszą plamę, po czym należy ją wypłukać i wyprać, aby pozbyć się powstałego zapachu alkoholu. Sposób na uciążliwe plamy Trzeba jednak uważać, bowiem nie każda tkanina czy materiał nadają się do czyszczenia ich za pomocą alkoholu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.